Azərbaycan-Ukrayna futbol matçlarının siyahısı
== Kişilər ==
=== Əsas milli komanda ===
28.02.2006 Bakı YO Azərbaycan – Ukrayna 0:0
15.05.2006 Kiyev YO Ukrayna – Azərbaycan 6:0
=== U-21 ===
22.01.2016 Antalya, Türkiyə BT Azərbaycan – Ukrayna 2:1
15.11.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Ukrayna (U-20) 0:1
19.11.2019 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Ukrayna 1:1
26.05.2021 Kiyev, Ukrayna BT Ukrayna – Azərbaycan 0:1
21.11.2023 Mursiya, İspaniya AÇSO Ukrayna – Azərbaycan -:-
26.03.2024 Bakı, Azərbaycan AÇSO Azərbaycan – Ukrayna -:-
=== U-19 ===
26.10.2007 Orxey, Moldova AÇSO Ukrayna – Azərbaycan 3:0
04.01.2010 Sankt-Peterburq BT Ukrayna – Azərbaycan 1:1
03.01.2011 Sankt-Peterburq BT Ukrayna – Azərbaycan 1:1
09.01.2013 Sankt-Peterburq BT Ukrayna – Azərbaycan 2:0
04.03.2014 Litva BT Ukrayna – Azərbaycan 3:1
10.11.2015 Bakı, Azərbaycan AÇSO Azərbaycan – Ukrayna 0:4
=== U-17 ===
30.10.2011 Poreç, Xorvatiya AÇSO Ukrayna – Azərbaycan 0:0
23.01.2014 Türkiyə, BT Azərbaycan - Ukrayna 1:2
01.03.2016 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Ukrayna 0:2
03.03.2016 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Ukrayna 0:1
13.10.2017 Qorna-Oryaxovitsa, Bolqarıstan AÇSO Ukrayna - Azərbaycan 6:1
18.09.2018 Kiyev, Azərbaycan YO Ukrayna - Azərbaycan 7:0
20.09.2018 Kiyev, Azərbaycan YO Ukrayna - Azərbaycan 3:0
27.08.2019 Kiyev, Ukrayna BT Ukrayna – Azərbaycan 4:2
24.10.2022 Zenitsa AÇSO Azərbaycan – Ukrayna 2:5
=== Klublar ===
26.01.2011 Antalya, Türkiyə, YO, Neftçi – Arsenal 2:1
26.01.2011 Antalya, Türkiyə, YO, Bakı – Metallurq Zaporojye 0:0
21.06.2011 Antalya, Türkiyə, YO, Neftçi – Metallurq Zaporojye 3:0
17.01.2012 Sankt Peterburq, Rusiya BT OÜM № 23 Lvov (U-14) - Neftçi (U-14) 1:1 pen. 3:4
29.01.2012 Antalya, Türkiyə, BT, Metallist – Neftçi 3:1
29.01.2012 Antalya, Türkiyə, BT, Arsenal – Bakı 2:1
25.01.2013 Antalya, Türkiyə, YO, Qəbələ – Volın 2:1
25.01.2013 Antalya, Türkiyə, YO, İnter – Metallurq Zaparojye 0:0
27.01.2013 Antalya, Türkiyə, YO, Qəbələ – Metallurq 1:1
03.07.2013 Antalya, Türkiyə, YO, Qəbələ – Metallurq Zaparojye 1:1
19.01.2014 Marbelya, İspaniya, YO, Dnepr – Bakı 0:0
24.01.2014 Antalya, Türkiyə, YO, Neftçi – Metallurq Zaporojye 0:0
24.01.2014 Marbelya, İspaniya, YO, Dinamo Kiyev – Bakı 1:1
03.07.2014 Avstriya, YO, Dinamo Kiyev – Neftçi 2:2
13.07.2014 Sloveniya, YO, Xəzər Lənkəran – Karpatı 2:1
23.06.2014 Xoxfilsen, Avstriya, YO, Qarabağ – Şaxtyor Donetsk 0:2
03.07.2014 Yenbax, Avstriya, YO, Dinamo Kiyev – Neftçi 2:2
17.01.2015 Antalya, Türkiyə, YO, Xəzər Lənkəran - Metallurq Zaporojye 1:2
17.01.2015 Antalya, Türkiyə, YO, Qəbələ - Vorskla 2:1
20.01.2015 Antalya, Türkiyə, YO, İnter Bakı - Metallist 1:1
19.01.2015 Antalya, Türkiyə, YO, Neftçi - Volın 4:3
24.01.2015 Antalya, Türkiyə, YO, Simurq - Volın 2:0
24.02.2015 Antalya, Türkiyə, YO, Azərbaycan - Şaxtyor 1:2
27.06.2015 Avstriya, YO Neftçi – Şaxtyor 0:1
23.10.2014 Kiyev UEFA AL QM Dnepr - Qarabağ 0:1
06.11.2014 Bakı UEFA AL QM Qarabağ – Dnepr 1:2
06.09.2015 Odessa YO Çernomorets – Qəbələ 0:2
24.01.2016 Antalya, Türkiyə, YO, Qəbələ - Dnepr 0:1
28.02.2016 Bakı, Azərbaycan, YO, Neftçi-2 - Ukrayna (U-17) 1:5
19.01.2017 Antalya, Türkiyə, YO, Şəmkir - Dnepr 0:2
04.07.2017 Şvats, Avstriya, YO, Dinamo Kiyev - Qəbələ 2:1
23.01.2018 Antalya, Türkiyə, YO, Səbail - Çernomorets 0:0
25.01.2018 Antalya, Türkiyə, YO, Qarabağ - Mariupol 2:3
29.01.2018 Antalya, Türkiyə, YO, Şamaxı - Karpatı 1:2
04.07.2018 Avstriya, YO, Qarabağ - Dinamo Kiyev 0:1
02.10.2018 Lvov, Ukrayna UEFA RK Lvov Region – Uğur 4:0
25.10.2018 Bakı, Azərbaycan UEFA AL Qarabağ – Vorskla 0:1
08.11.2018 Poltava, Ukrayna UEFA AL Vorskla – Qarabağ 0:1
21.01.2019 Antalya, Türkiyə YO Səbail – Desna 2:1
26.01.2019 Antalya, Türkiyə YO Qarabağ - Şaxtyor 1:3
30.06.2019 Topuk, Türkiyə YO Neftçi - Vorskla 2:3
07.07.2019 Bolu, Türkiyə YO Qəbələ - Mariupol 2:1
11.07.2019 Bolu, Türkiyə YO Qəbələ - Vorskla 1:3
18.01.2020 Antalya, Türkiyə, YO, Səbail - Olimpiya Donetsk 1:3
20.01.2020 Antalya, Türkiyə, YO, Neftçi - Dinamo Kiyev 1:2
24.01.2020 Antalya, Türkiyə, YO, Neftçi - Desna 1:2
20.01.2022 Antalya, Türkiyə, YO, Sabah - Zarya 1:1
== Qadınlar ==
=== Əsas milli komanda ===
=== U-21 ===
=== U-19 ===
16.07.2013 Qəbələ, Azərbaycan YO Azərbaycan - Ukrayna 3:2
18.07.2013 Qəbələ, Azərbaycan YO Azərbaycan - Ukrayna 2:2
13.09.2014 Bakı, Azərbaycan AÇSO Azərbaycan - Ukrayna 0:1
15.09.2016 Bakı, Azərbaycan AÇSO Azərbaycan – Ukrayna 1:2
17.05.2017 Çimkənd, Qazaxıstan BT Azərbaycan – Ukrayna 0:3
25.10.2017 Tirana, Albaniya AÇSO Azərbaycan – Ukrayna 2:0
14.03.2018 Kiyev, Ukrayna YO Ukrayna - Azərbaycan -:-
18.03.2018 Kiyev, Ukrayna YO Ukrayna - Azərbaycan 1:1
=== U-17 ===
30.09.2011 AÇSO Ukrayna - Azərbaycan 3:0
06.03.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan - Ukrayna 1:0
08.03.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan - Ukrayna 2:0
23.04.2023 Buxarest, Rumıniya BT Azərbaycan - Ukrayna 0:4
=== Klublar ===
== Futzal ==
=== A milli ===
25.01.2010 Budapeşt, Macarıstan AÇ Azərbaycan – Ukrayna 3-3, p.4-2
08.02.2011 Bakı, Azərbaycan, BT, Azərbaycan – Ukrayna 3-0
18.12.2011 Bakı, Azərbaycan, AÇSO, Azərbaycan – Ukrayna 4-2
15.01.2012 Bakı, Azərbaycan, BT, Azərbaycan – Ukrayna 2-3
21.03.2015 Bakı, Azərbaycan, AÇSO, Azərbaycan – Ukrayna 2-3
18.12.2021 Bakı, Azərbaycan, YO, Azərbaycan – Ukrayna 0:4
19.12.2021 Bakı, Azərbaycan, YO, Azərbaycan – Ukrayna 1:5
=== Klublar ===
12.10.2019 Halle, Belçika ÇL Prodeksim-Herson - Araz-Naxçıvan 8:3
28.10.2021 İvano-Frankovsk, Ukrayna UEFA ÇL Uraqan - Araz-Naxçıvan 2:1
=== Qadınlar ===
04.11.2017 Portuqaliya YO Azərbaycan (U-17) – Ukrayna (U-17) 2:2
== Çimərlik futbolu ==
=== A milli ===
24.06.2015 Bakı, Azərbaycan AO Azərbaycan – Ukrayna 1:3
21.06.2011 Kiyev, Ukrayna YO Ukrayna – Azərbaycan 4:4 pen. 1:0
27.08.2017 Varnemünde, Almaniya AL Azərbaycan – Ukrayna 3:4
30.01.2018 Buşehr, İran BT Ukrayna – Azərbaycan 4:3
09.09.2018 Algero, İtaliya AÇ Azərbaycan – Ukrayna 1:5
16.04.2019 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Ukrayna 3:4
18.04.2019 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Ukrayna 3:3
09.05.2019 Salou, İspaniya, BT Ukrayna – Azərbaycan 6:4
18.06.2021 Nazare, Portuqaliya DÇSO Ukrayna – Azərbaycan 3:3 (pen.