Azərbaycan-Rusiya futbol matçlarının siyahısı
28.03.2009 Moskva DÇ Rusiya – Azərbaycan 2:0
14.10.2009 Bakı DÇ Azərbaycan – Rusiya 1:1
16.10.2012 Moskva DÇ Rusiya – Azərbaycan 1:0
15.10.2013 Bakı DÇ Azərbaycan – Rusiya 1:1
03.09.2014 Moskva DÇ Rusiya – Azərbaycan 4:0
17.11.2015 Bakı AÇSO Azərbaycan – Rusiya 3:0
24.03.2016 Rostov-na-Donu AÇSO Rusiya – Azərbaycan 2:2
29.09.2005 Berburq, Lüksemburq AÇSO Rusiya – Azərbaycan 3:0
07.01.2009 Sankt-Peterburq BT Rusiya – Azərbaycan 2:0
05.01.2012 Sankt-Peterburq BT Sankt-Peterburq – Azərbaycan 1:2
04.01.2015 Sankt-Peterburq, Rusiya BT Rusiya-2 – Azərbaycan 2:4
07.01.2015 Sankt-Peterburq BT Sankt-Peterburq – Azərbaycan 4:2
22.03.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya 0:4
25.03.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya 0:1
20.03.2019 Krasnodar, Rusiya AÇSO e.r., Rusiya – Azərbaycan 0:0
01.10.2000 AÇSO Rusiya – Azərbaycan 10:0
22.03.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya -:-
??.03.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya -:-
26.10.2005 Kfar-Sava, İsrail AÇSO Rusiya – Azərbaycan 1:1
01.10.2007 AÇSO Rusiya - Azərbaycan 1:1
23.09.2013 Volqoqrad, Rusiya AÇSO Rusiya – Azərbaycan 1:0
18.02.2015 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya 1:2
20.02.2015 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya 2:4
23.06.2015 Astana BT Rusiya-2 – Azərbaycan 0:1
23.02.2016 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya 1:5
25.02.2016 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya 1:0
11.08.2016 Çimkənd, Qazaxıstan BT Rusiya-2 – Azərbaycan 1:12
20.02.2010 Minsk BT Rusiya – Azərbaycan 1:0
27.03.2015 Matozinyuş, Portuqaliya BT Rusiya – Azərbaycan 1:0
27.01.1993 Moskva, Rusiya, Birlik Kuboku, Spartak M. – Neftçi 8:0
30.01.1995 Moskva, Rusiya, Birlik Kuboku, Spartak M. – Neftçi 5:0
25.01.1997 Moskva, Rusiya, Birlik Kuboku, Spartak M. – Neftçi 4:2
27.07.2004 Bakı, Azərbaycan, UEFA ÇL, Neftçi – ÇSKA 0:0
04.08.2004 Moskva, Rusiya, UEFA ÇL, ÇSKA – Neftçi 2:0
23.01.2005 Moskva, Rusiya, Birlik Kuboku, Lokomotiv – Neftçi 2:1
08.01.2009 Antalya, Türkiyə, YO, Spartak Nalçik – Xəzər Lənkəran 1:2
13.01.2009 Antalya, Türkiyə, YO, İnter Bakı – Tom 1:0
19.01.2010 Antalya, Türkiyə, YO, Xəzər Lənkəran – Vityaz 1:0
19.01.2011 Antalya, Türkiyə, YO, Neftçi – SKA-Energiya 1:1
21.01.2011 Sankt-Peterburq, Rusiya, Birlik Kuboku, Zenit - İnter Bakı 0:5
06.03.2011 Antalya, Türkiyə, YO, Qarabağ – SKA-Energiya 3:1
23.01.2011 Antalya, Türkiyə, YO, Spartak Moskva – Xəzər Lənkəran 3:1
18.01.2012 Sankt Peterburq, Rusiya BT Sozvezdiye (U-14) - Neftçi (U-14) 0:1
03.02.2012 Antalya, Türkiyə, BT, Terek – Neftçi 0:3
03.07.2012 Antalya, Türkiyə, YO, Kuban – Neftçi 2:0
25.10.2012 Kazan, Rusiya, UEFA AL QM, Rubin – Neftçi 1:0
08.11.2012 Bakı, Azərbaycan, UEFA AL QM, Neftçi – Rubin 0:1
19.01.2013 Antalya, Türkiyə, YO, Neftçi – Rotor Volqoqrad 1:0
19.01.2013 Antalya, Türkiyə, YO, Qarabağ – Ural 3:2
25.01.2013 Antalya, Türkiyə, YO, Qəbələ – Tom 1:1
22.06.2013 Tirol, Avstriya YO İnter Bakı – Krasnodar 0:0
24.06.2013 Qızılcahamam, Türkiyə YO Mordoviya – Qarabağ 3:1
27.06.2013 Qızılcahamam, Türkiyə YO Mordoviya – Qarabağ 1:1
27.06.2013 Leoqanq, Avstriya YO İnter Bakı – Anji 0:1
28.06.2013 Tirol, Avstriya YO Neftçi – Volqa 0:1
30.06.2013 Antalya, Türkiyə YO Simurq – Spartak Nalçik 0:1
09.07.2013 Tirol, Avstriya YO Neftçi – Terek 0:0
22.01.2014 Antalya, Türkiyə YO Qəbələ – Volqa 0:0
28.06.2014 Xoxfilsen, Avstriya, YO, Qarabağ – Krasnodar 0:1
26.07.2014 Avstriya YO Amkar – Simurq 4:1
27.07.2014 Sloveniya YO Xəzər Lənkəran – Arsenal (Tula) 2:1
22.01.2015 Antalya YO Neftçi-2 – Rubin-2 1:4
23.01.2015 Antalya YO Qəbələ – Kuban 0:2
23.01.2015 Antalya YO Neftçi-2 – Dinamo Moskva-2 1:2
29.01.2015 Antalya YO Qarabağ – Mordoviya 0:0
07.07.2015 Avstriya YO Qarabağ – Lokomotiv Moskva 2:2
30.09.2015 Moskva, Rusiya UEFA GL Spartak Moskva (U-19) - Rəvan (U-19) 4:0
01.10.2015 Krasnodar, Rusiya UEFA AL Krasnodar - Qəbələ 2:1
14.10.2015 Krasnodar, Rusiya BT Puls Yakutsk (U-14) - Neftçi (U-14) 1:2
16.10.2015 Krasnodar, Rusiya BT Nadejda Krasnodar (U-14) - Neftçi (U-14) 2:3
21.10.2015 Bakı, Azərbaycan UEFA GL Rəvan (U-19) - Spartak Moskva (U-19) 0:0
10.12.2015 Bakı, Azərbaycan UEFA AL Qəbələ - Krasnodar 0:3
28.06.2016 Avstriya YO Zenit - Qarabağ 0:1
21.09.2016 Qəbələ UEFA GL Qəbələ (U-19) - Dinamo Moskva (U-19) 0:2
19.09.2016 Moskva UEFA GL Dinamo Moskva (U-19) - Qəbələ (U-19) 5:0
17.01.2017 Antalya, Türkiyə YO Neftçi – Tosno 2:2
21.01.2017 Antalya, Türkiyə YO İnter Bakı – Orenburq 1:1
15.06.2017 İnnsburk, Avstriya YO Axmat – Qəbələ 1:0
20.06.2017 İnnsburk, Avstriya YO Axmat – Qarabağ 1:0
28.06.2017 Tirol, Avstriya YO Dinamo Moskva – Qarabağ 1:0
17.01.2018 Antalya, Türkiyə YO Qarabağ – Kuban 2:2
22.01.2018 Antalya, Türkiyə YO Neftçi – SKA-Xabarovsk 1:8
27.01.2018 Antalya, Türkiyə YO Neftçi – Krılya Sovetov 0:2
27.01.2018 Antalya, Türkiyə YO Qəbələ – Arsenal Tula 3:3
30.01.2018 Antalya, Türkiyə, YO, Zirə – Avanqard 0:3
31.01.2018 Antalya, Türkiyə YO Sumqayıt – Anji 0:1
01.02.2018 Antalya, Türkiyə YO Keşlə – Yenisey 1:1
28.08.2018 Astana, Qazaxıstan BT Azərbaycan (U-17) – Krasnodar (U-17) 0:3
20.01.2019 Antalya, Türkiyə YO Qəbələ – Yenisey 2:2
22.01.2019 Antalya, Türkiyə YO Azərbaycan (U-19) – Krasnodar-3 1:1
24.01.2019 Antalya, Türkiyə YO Azərbaycan (U-21) – Spartak Moskva-2 0:0
25.01.2019 Antalya, Türkiyə YO Keşlə – Çertanovo 1:0
26.01.2019 Antalya, Türkiyə YO Zirə – Tambov 2:0
30.01.2019 Antalya, Türkiyə YO Azərbaycan (U-19) – Dinamo-2 -:-
20.06.2019 Topuk yaylası, Türkiyə YO Neftçi – SKA-Xabarovsk 3:1
28.06.2019 Avstriya YO Ufa - Qarabağ 1:2
25.07.2019 Tula, Rusiya UEFA AL Arsenal Tula - Neftçi 0:1
01.08.2019 Bakı, Azərbaycan UEFA AL Neftçi - Arsenal Tula 3:0
18.12.2019 Bakı, Azərbaycan YO Zirə (U-17) - Kazan (U-17) 1:1
18.01.2020 Antalya, Türkiyə YO Qəbələ – Çayka 3:0
21.01.2020 Antalya, Türkiyə YO Sabah – Spartak Moskva-2 2:2
22.01.2020 Antalya, Türkiyə YO Keşlə – Arsenal Tula 1:2
29.06.2021 Fillax, Avstriya YO Neftçi – Spartak Moskva 2:1
11.07.2021 Kirxdorf, Avstriya YO Qarabağ – Arsenal Tula 0:1
22.07.2021 Soçi, Rusiya UEFA KL Soçi - Keşlə 3:0
29.07.2021 Bakı, Azərbaycan UEFA KL Keşlə - Soçi 2:4
17.01.2023 Antalya, Türkiyə YO Sumqayıt – Krılya Sovetov 0:1
01.07.2023 Sankt-Peterburq, Rusiya BT Zenit - Neftçi 3:1
15.07.2023 Türkiyə YO Qəbələ - Orenburq 1:1
18.07.2023 Moskva, Rusiya YO Spartak Moskva - Neftçi 2:0
18.11.2023 Bakı, Azərbaycan YO Neftçi - Zenit 2:1
17.09.2021 Krımsk, Rusiya AÇSO Rusiya - Azərbaycan 2:0
25.11.2021 Bakı, Azərbaycan BT Azərbaycan - Rusiya 0:4
20.10.2012 Krımsk, Rusiya AÇSO Rusiya - Azərbaycan 5:0
11.03.2013 Soçi, Rusiya BT Rusiya - Azərbaycan 0:1
22.03.2014 Soçi, Rusiya BT Rusiya - Azərbaycan 3:0
20.03.2017 Soçi, Rusiya BT Rusiya - Azərbaycan 1:0
01.03.2019 Soçi, Rusiya BT Rusiya - Azərbaycan 7:0
16.05.2014 Bakı, Azərbaycan BT Azərbaycan - Rusiya 1:4
12.02.2014 Antalya, Türkiyə YO Azərbaycan - Rusiya 2:0
25.04.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan - Rusiya (U-16) 0:2
28.04.2018 Bakı, Azərbaycan YO Azərbaycan – Rusiya (U-16) 0:1
27.03.2012 Bakı, Azərbaycan DÇSO (p/o), Azərbaycan – Rusiya 2:3
09.04.2012 Tümen, Rusiya DÇSO (p/o), Rusiya - Azərbaycan 2:2
09.02.2016 Belqrad, Azərbaycan AÇ Rusiya – Azərbaycan 6:2
02.11.2017 Slovakiya YO Azərbaycan (U-17) – Rusiya (U-17) 0:20
04.12.2017 İsfahan, İran BT Azərbaycan – Rusiya 3:4
22.09.2019 Həştərxan, Rusiya BT, Rusiya - Azərbaycan 2:1
30.01.2020 Osiek, Xorvatiya DÇER, Azərbaycan – Rusiya 4:3
19.11.2014 Pardubiçe, Çexiya UK Dinamo Moskva - Araz Naxçıvan 5:4
24.11.2016 Zaqreb, Xorvatiya UK Qazprom-Yuqra - Araz Naxçıvan 4:0
12.05.2015 Moskva, Rusiya BT, Rusiya – Azərbaycan 9:5
13.05.2015 Moskva, Rusiya BT, Rusiya-2 – Azərbaycan 7:1
20.07.2018 Moskva, Rusiya BT, Rusiya – Azərbaycan 8:3
05.07.2019 Nazare, Portuqaliya BT, Rusiya – Azərbaycan 3:3 pen.